Jumta segumi

Māla dakstiņi Wienerberger – pievilcīgs dakstiņu jumts ikvienai ēkai!

Māla dakstiņi kā jumta segums ir izmantoti jau kopš neatminamiem laikiem, un savu aktualitāti tie nav zaudējuši arī mūsdienās. Tas ir gadsimtu gaitā pārbaudīts jumta materiāls.

Neatkarīgi no ēkas veida, jumts ir ikvienas ēkas būtiska arhitektūras sastāvdaļa. Pirmkārt, tam ir jāpilda konkrēti funkcionāli uzdevumi. Otrkārt, jumta segums ir svarīgs elements, kas kopā ir pārējām ēkas konstrukcijas daļām nodrošina komfortablus dzīvošanas apstākļus. Treškārt, jumts arī lielā mērā nosaka ēkas vizuālo tēlu un tās spēju organiski iekļauties apkārtējā vidē.

WIENERBERGER - tie ir māla dakstiņi ar senām tradīcijām

Wienerberger ir Austrijā dibināts uzņēmums, kurš darbojas jau kopš 1819. gada. Pašlaik Wienerberger koncerns ir viens no lielākajiem māla būvniecības materiālu ražotājiem pasaulē, kas ražo māla dakstiņus, ķieģeļus, ķieģeļflīzes, bruģi un dažādus citus māla produktus.

Savā vairāk kā 200 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā tam izdevies saglabāt vēsturiskās māla dakstiņu ražošanas tradīcijas. Pateicoties nepārtrauktam darbam pie tehnoloģiju uzlabošanas, Wienerberger dakstiņi atbilst augstākajiem standartiem drošības, ekoloģijas un dakstiņu ilgmūžīgās kalpošanas ziņā. Vienlaikus tie ir funkcionāli, ekonomiski izdevīgi un vizuāli pievilcīgi. Uzņēmums savu plašo māla dakstiņu sortimentu ražo ar zīmoliem TONDACH un KORAMIC, kas atkarībā no dakstiņu profila top Vācijas, Čehijas, Polijas, Francijas un Nīderlandes rūpnīcās.

Cienot un saglabājot vēsturiskās māla dakstiņu ražošanas tradīcijas, Wienerberger tās ir papildinājis ar mūsdienu tehnoloģijām, rezultātā radot klasiski skaistus un modernus jumta segumus, kas kalpo ilgi!

Viegli uzklājams un ekonomiski izdevīgs jumta segums

Māla dakstiņu jumts ir uzliekams praktiski visu formu jumtiem, arī tādiem, kuru konstrukcija paredz dažādus izliekumus vai nestandarta leņķus. Profesionālim šī jumta uzklāšana veiksies ātri, turklāt bez pārmērīgiem materiāla atgriezumiem. Būtiski uzsvērt, ka māla dakstiņu uzklāšanai nav nekādu ierobežojumu laikapstākļu ziņā – to vienlīdz labi var darīt visos gadalaikos.

Wienerberger māla dakstiņu jumtu var papildināt ar dažādiem jumta papildmateriāliem, lai nodrošinātu pilnu jumta apdares komplektāciju, jo līdz ar dakstiņiem tiek piedāvāti arī dažādi speciālie māla aksesuāri, jumtu laipas, sniega barjeras u. c.

Lai rūpētos par maksimāli ilgu jumta konstrukcijas kalpošanas laiku, jumta segums jāuzklāj atbildīgi, iestrādājot visus jumta drošības elementus, noteksistēmas, ventilācijas izvadus u. c. nepieciešamos papildelementus.

Jumta segums – tās ir investīcijas, kas jāizvērtē ilgtermiņā. Ir daudz iemeslu, kāpēc izvēlēties tieši māla dakstiņu jumta segumu. Lai gan pirmajā acu uzmetienā varētu šķist, ka ir pieejami lētāki jumta segumi, tomēr, aprēķinot to uzturēšanas izmaksas, bojājumu novēršanas iespējas, kā arī kalpošanas laiku, var gadīties, ka lētāku jumta segumu alternatīvas tomēr izmaksā krietni dārgāk, nekā māla dakstiņu jumts.

Ekskluzīvs, tomēr pārsteidzoši viegli kopjams un izturīgs

Šāda māla dakstiņu jumta kalpošanas laiks ir ļoti ilgs, līdz pat 100 gadiem, turklāt tam nav nepieciešama īpaša kopšana. Ja ir vēlēšanās, to var nomazgāt, izmantojot augstspiediena mazgāšanas iekārtu, tad jumts pat pēc daudzu gadu lietošanas atkal izskatīsies gandrīz kā jauns.

Jumta bojājumu novēršana ir ļoti ekonomiska, jo dakstiņu konstrukcija un izmērs ļauj viegli nomainīt atsevišķus dakstiņus, kas ievērojami samazina remonta izdevumus. Māla dakstiņi ir ugunsdroši un izturīgi pret nokrišņu, sala, strauju temperatūras svārstību, piesārņojuma, UV staru un citu apstākļu ietekmi. Wienerberger māla dakstiņi ir īpaši piemēroti izmantošanai piejūras teritorijās, jo sāļais gaiss tiem nekaitē un tā ietekmē nerūsē.

Komfortabli dzīves apstākļi zem videi draudzīga jumta seguma

Wienerberger jumta dakstiņi ir ražoti no dabīgā māla, tādēļ jumts ir elpojošs un līdz minimumam samazina kondensāta rašanos. Vienlaikus ar māla dakstiņiem var panākt efektīvu siltumizolāciju. Tie lieliski regulē temperatūras svārstību radītās izmaiņas, ziemā iekštelpās uzturot siltumu, savukārt karstās vasaras dienās vēsumu, tādējādi nodrošinot patīkamus un komfortablus dzīves apstākļus. Šāds jumts ir arī kluss, jo īpaši to var novērtēt stipra lietus vai krusas laikā.

Māla dakstiņi ir videi draudzīgs materiāls, kas arī pēc ēkas nojaukšanas ir atkārtoti izmantojams vai pilnībā pārstrādājams un neradīs vides piesārņojumu.

Skaists jumts ir katras ēkas lepnums

Wienerberger māla dakstiņi pieejami gan ar klasiski viļņotu profilu (Sensaton 11, Alegra 9), gan moderni plakani (Planoton 11, Orea 9) vairākās krāsās, lai katrs varētu piemeklēt savai gaumei un vajadzībām atbilstošāko. Krāsas var savā starpā arī kombinēt.

Ražotājs piedāvā vairākus dakstiņu virsmas apstrādes variantus, kas ne vien maina jumta izskatu, bet principā arī kalpo konkrētiem funkcionāliem mērķiem.

  • Dabīgi – māla dakstiņus pēc apdedzināšanas vairs papildus neapstrādā. Visbiežāk šādus dakstiņus izmanto vēsturiskām ēkām.
  • Angobēti – māla dakstiņu masai klāt tiek piejaukti minerāli vai metāla oksīdi. Šiem dakstiņiem ir raksturīga gluda virsma un vienmērīga krāsa.
  • Glazēti – māla dakstiņu pamatmasai tiek piejauktas krāsu veidojošas piedevas un šķidra stikla masa, kas apdedzināšanas laikā sacietē un veido glazēto virsmu. Šādi dakstiņi ir īpaši izturīgi pret UV stariem, putekļiem un nosēdumiem, uz tiem neveidojas sūnas.

Tā kā māla dakstiņi gandrīz nepakļaujas piesārņojuma, vides un laikapstākļu ietekmei, tie ar laiku nezaudē savu vizuālo pievilcību un arī noveco skaisti un vienmērīgi, saglabājot savas fizikālās īpašības.

Pieejami visā Latvijā

Wienerberger māla dakstiņus var iegādāties jumtu vairumtirdzniecības bāzē ORBERG, kā arī labākajās būvmateriālu tirdzniecības vietās visā Latvijā. Lai veiktu jumta izmaksu aprēķinus, droši elektroniski atsūtiet ēkas projektu vai jumta izmērus – profesionālie un pieredzes bagātie ORBERG speciālisti veiks jumta aprēķinus, ieteiks labāko risinājumu, kā arī nodrošinās piegādi visā Latvijā! Ja liec jumtu, tad dari to pārdomāti – lai kalpotu visu mūžu!

Vairāk par Wienerberger māla dakstiņiem var uzzināt šeit.